English

Index
Kush jemi ne
Qėllimet e Forumit
Pėr shtyp
Aktivitete

Raporto raste diskriminimi

Anėtarėsohu nė forum


FTESĖ

KONFERENCĖ PĖRKUJTIMORE PĖR NDER TĖ FIGURĖS SĖ DAUT HOXHĖS

Tė dashur tė gjithė,
Assalamu aleikum

Me rastin e 110-vjetorit tė lindjes dhe 65-vjetorit tė martirizimit tė Daut Qamil Hoxhės – prijės nė zė i ēetave kombėtare – Shoqėria Politike Atdhetare “ĒAMERIA”, Forumi Musliman i Shqipėrisė, Qendra Studimore JEHONA dhe Shoqata Kulturore Shqiptaro-Turke “HASAN TAHSIN” nė datė 17.12.2005, ditėn e shtunė, ora 11.30 nė Muzeun Historik tė kryeqytetit, organizojnė njė konferencė pėrkujtimore.

Kumtesa mbi jeten dhe veprimtarinė e Daut Q. Hoxhės do tė mbahet nga studiuesi Albert Kotini.

Mbi figurėn e Daut Hoxhės do tė referojnė edhe folės tė tjerė, duke pėrfshirė pjesėmarrėsit nė sallė.

Ju falenderojmė pėr pjesėmarrjen,
Komisioni pėrgatitor

Tiranė

 

Kush jemi ne | Qėllimet e Forumit | Deklarata pėr shtyp | Foto nga Aktivitetet| Kontakt | ForumMail

Forumi Musliman i Shqipėrisė,
Rruga Llazi Miho, Pallati 5, Apartamenti 17, Kombinat, Tirana, Albania, Email: info@forumimusliman.org