English
Albanian

Index
Hakkımızda
Amaçlarımız
Basın Açıklamaları
Faaliyetler
Iletişim


 
 

Arnavutluk Müslüman Forumu E-group


ARNAVUTLUK MÜSLÜMAN  FORUMU

 MEKTUP

 

31 Aralık  2008

 

 

Müslüman Forum Gazze’deki  Siyonist Şiddeti Kınar

    

Arnavutluk Müslüman Forum son günlerde  Gazze’de yaşanan,   İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından tüm Birleşmiş Milletler   çözümlerine ve şartlarına ve yine İnsan Hakları sözleşmeleri  ile  uluslararası savaş  kurallarına aykırı olarak meskun binalara, okullara,  üniversitelere, yönetim  bürolarına ve Gazze’nin  altyapısına yönelik  olarak acımasızca  yapılan bombalamadan endişe duymaktadır.

  Bu bombalamalar  sonucu her gün artan sivil kurbanların sayısı bize,  İsrail devletinin Filistin topraklarına doğru genişlediği, bugünküne  açıkça benzer suçların işlendiği 1967 savaşındaki  acıları  hatırlatmaktadır.

  Arnavutluk Müslüman Forum, hava saldırıları ile sivillere yöneltilen bu  Siyonist şiddeti tüm gücüyle kınamaktadır. Bu saldırılar  Filistin  Devleti’ni engellemeyi ve yıkmayı amaçlayan karanlık planların  habercileridir.

  Arnavutluk Müslüman Forum işkence altındaki Gazze halkının acılarını ve  60 yıllık işgale karşı onları ayakta tutan ahlaki, ruhi ve yardımlaşma  gibi muazzam direniş çabalarını paylaşır. Aynı zamanda Forum, yaralılar  ve ölenler için taziyelerini sunar.

  Arnavutluk Müslüman Forumu, uluslararası toplumu ve Birleşmiş  Milletler’i uluslararası çerçeveye ve kanunlara, ki kendileri  yerleştirip onayladılar, saygıya davet eder. Biz onlardan kuvvetlice  müdahale etmelerini ve sivil halk üzerinde inanılmaz sonuçları olan  katliamları durdurmalarını istiyoruz.

  Arnavutluk Müslüman Forumu bahsedilen organizasyonlardan, bölgenin ve  dünyanın uluslararası jeopolitik ilişkilerinde bazı etkileri olan,  Gazze’deki katliamı engellemelerini talep eder.

Arnavutluk Müslüman Forum
Tirana
 

 Editörler için not: Arnavutluk Müslüman Forumu, ırkçılığa, ayrımcılığa, İslam karşıtlığına karşı mücadeleyi amaçlayan, Arnavutluk sivil toplumunun parçası bir sivil toplum kuruluşudur. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizi  www.forumimusliman.org adresinde ziyaret ediniz


 

Index | Hakkımızda |Amaçlarımız |Basın |Açıklamaları |Faaliyetler |Iletişim

Forumi Musliman i Shqipërisë,
Rruga Llazi Miho, Pallati 5, Apartamenti 17, Kombinat, Tirana, Albania, Email: info@forumimusliman.org