English
Albanian

Index
Hakkımızda
Amaçlarımız
Basın Açıklamaları
Faaliyetler
Iletişim


 
 

Arnavutluk Müslüman Forumu E-group


ARNAVUTLUK MÜSLÜMAN  FORUMU

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

Arnavutluk Müslüman Forum İsrail komandolarının terörist saldırısını kınar


2 Haziran 2010
 

Arnavutluk Müslüman Forum 31 Mayıs 2010 gecesi Birleşmiş Milletlere üye 33 ülkeden gönüllülerle dolu, Gazze Şeridi’nin baskı altındaki halkına insani yardım ve inşaat  malzemesi taşıyan insani yardım filosunun İsrail komandoları tarafından terörist bir saldırıya maruz kaldığını büyük bir acı ve öfke ile öğrendi.

Medeni dünyada emsali olmayan, on dokuz aktivistin öldürüldüğü ve otuzdan fazlasının yaralandığı bu saldırı süresince insani yardım inisiyatifi, sadece filoda yer alanlar için değil, Gazze’nin Filistinli halkına İsrail tarafından uygulanan ambargonun son bulmasını ve barışçıl bir çözümü uman herkes açısından bir trajediye döndü.

Arnavutluk Müslüman Forumu bu barbarca saldırıyı şiddetle kınar ve İsrailli yetkililerin bu olay hakkında hesap verebileceği tamamıyla şeffaf bir soruşturma talep eder.

Forum, Arnavutluk Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığının bu saldırıyı haksız bulan ve Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği gibi uluslararası toplumun protestosu ile birlikte yer alan tutumunu selamlar

Biz inanıyoruz ki, bu gibi eylemler barış görüşmelerinin olduğu her zaman İsrail tarafından gerçekleştirilmekte ve Orta Doğu’daki çatışmada İsrail devletinin barışçıl bir çözümden yana olmadığını ispatlamaktadır.

Forum Birleşmiş Milletler ve diğer uluslar arası kuruluşlardan bu olayla ilgili gelecek  sağlam bir duruşun uluslar arası hukukun fonksiyonelliğini ve diğerlerinin zararına olarak  bir grup insanın elinde rehin olmayacağını göstereceğine inanır.

Arnavutluk Müslüman Forum
Tirana

 

Editörler için Not:

Arnavutluk Müslüman Forumu, ırkçılık, ayrımcılık ve İslam karşıtlığı ile mücadeleyi amaçlayan, Arnavutluk Sivil Toplumunun bir parçası olan bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Hakkımızda daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen, www.forumimusliman.org sayfasını ziyaret ediniz.


 

Index | Hakkımızda |Amaçlarımız |Basın |Açıklamaları |Faaliyetler |Iletişim

Forumi Musliman i Shqipërisë,
Rruga Llazi Miho, Pallati 5, Apartamenti 17, Kombinat, Tirana, Albania, Email: info@forumimusliman.org