English
Albanian

Index
Hakkımızda
Amaçlarımız
Basın Açıklamaları
Faaliyetler
Iletişim


 
 

Arnavutluk Müslüman Forumu E-group


Arnavutluk Müslüman Forumu

08.07.2005

Arnavutluk Müslüman Forumu Londra’daki Terörist Saldırıları Kınar

Arnavutluk Müslüman Forumu, 07.07.2005 tarihinde Londra’da gerçekleştirilen terörist saldırıları güçlü şekilde kınadığını ve haksızlığa karşı kızgınlığını ifade eder. Yine o, bu saldırıların kurbanları için derin üzüntü duyduğunu; kurbanların aileleri ve İngiltere halkı ile birlikteliğini beyan eder. Terörizm bir fenomen olarak hiçbir din ile veya onların öz değerleri ile ilişkili değildir. Anlayış ve toleransın tesis edildiği, barışın husule getirilmesinin amaçlandığı bir din olan İslam için bu bilhassa böyledir.

Arnavutluk Müslüman Forumu özellikle İslam’ın ve diğer tüm medeniyetlerin köklü değerlerinin aydınlatılması ve muhafaza edilmesi için faaliyet göstermektedir. Bu sebeple Arnavutluk Müslüman Forumu inanır ki; masum insanlara karşı şiddet içeren hiçbir hareket / saldırı hiçbir problemin çözümü değildir ve medeniyetlerin uyumlu bir şekilde bir arada var olmasına hiçbir şekilde yardım etmez. Aksine terör ve şiddet eylemleri medeniyetler ve dinler arasında bir arada var olma durumunun yok edilmesine yol açar ve onlar İslam’ın öğretilerine muhalefete yönelirler.

Aynı zamanda Arnavutluk Müslüman Forumu her nerede olursa olsun tüm Arnavutlardan ve hassaten İngiltere’de yaşayan Müslüman Arnavutlardan istirham eder ki, böyle acılı ve hüzünlü zamanlarda İngiliz kardeşlerinin yanında olsunlar ve onların acılarını ve üzüntülerini paylaşsınlar.

Arnavutluk Müslüman Forumu Uluslararası Topluma ve genel olarak medyaya bu korkunç trajedinin akşamında İslam ve terörizm arasında açık bir ayrım yapması gerektiğini hatırlatır. Zira İslam terörizmle ve İslam’ın adını kullanarak suç işleyenlerle hiçbir ortaklığı olmadığını ifşa eder.

Arnavutluk Müslüman Forumu
Tiran

Index | Hakkımızda |Amaçlarımız |Basın |Açıklamaları |Faaliyetler |Iletişim

Forumi Musliman i Shqipërisë,
Rruga Llazi Miho, Pallati 5, Apartamenti 17, Kombinat, Tirana, Albania, Email: info@forumimusliman.org