English

Index
Kush jemi ne
Qėllimet e Forumit
Pėr shtyp
Aktivitete

Raporto raste diskriminimi

Anėtarėsohu nė forum


Letėr

 

Partia Konservatore i pėrgjigjet Forumit Musliman tė Shqipėrisė

 

Nicholas Bourne AM
Lider i Opozitės Zyrtare dhe
Anėtar i Konservatorėve tė Wellsit

Pėr 
Wellsin Qėndror dhe Perėndimor
 

Asambleja Kombėtare e Wellsit
Cardiff Bay, Cardiff CF 99 1 NA
Bae Caerdydd, Caerdudd CF99 1 NA

Eich cyf/ Ref:
Ein cyf/ Ref: Nb/SMM

Tel: 029 2089 8351
Fax: 029 20 89 8350
 

28 Janar 2010

Forumit Musliman te Shqipėrisė
Rruga Sami Frashėri
P 20/3, Ap.1
1010, Tirana
Albania 

Tė dashur zotėrinj/zonja

Ju falenderoj pėr letrėn tuaj tė cilėn sapo e mora nė zyrėn time.

Partia Konservatore e Wellsit dhe pėr mė tepėr Partia Konservatore nė pėrgjithėsi, e  ka parė tė gjithė ēėshtjen me shqetėsim, dhe mund t’ju sigurojmė se ne po e hulumtojmė ēėshtjen nga afėr.

Partia krenohet me natyrėn e saj gjithpėrfshirėse dhe ne sigurojmė mbėshtetje nga tė gjitha kahjet e komunitetit si dhe nga tė gjitha besimet. Unė jam shumė i kėnaqur qė kemi njė Anėtar Musliman tė Asamblesė brenda grupit qė unė vetė udhėheq nė Asamblenė Kombėtare tė Wellsit. Ai ėshtė pjesė e rėndėsishme dhe tėrėsore e grupit tonė dhe e Partisė sonė.

Duke ndjekur raportimet qe janė bėrė, dhe ndėrsa ēėshtja ėshtė nėn hetim, Mirela Bogdani ėshtė pezulluar nga Lista e Kandidatėve tė Partisė Konservatore.

Ajo nuk ėshtė njė kandidate e zgjedhur pėr nė parlamentin e Wellsit dhe nuk besojmė qė tė jetė zgjedhur ndonjėherė nė Wells.

Ju faleminderit pėr letrėn tuaj tė kėndshme dhe plot respekt.

Me pėrshėndetje tė ngrohta

I juaji sinqerisht

NICHOLAS BOURNE AM
Lider i Opozitės Zyrtare

 

_______________________________________________________

Njoftim pėr editorėt:

Forumi Musliman i Shqipėrisė ėshtė njė organizatė e shoqėrisė civile, qėllimi i tė cilės ėshtė tė luftojė racizmin, islamofobinė dhe ksenofobinė.

Pėr shumė informacion vizitoni sajtin tonė: www.forumimusliman.org

Kush jemi ne | Qėllimet e Forumit | Deklarata pėr shtyp | Foto nga Aktivitetet| Kontakt | ForumMail

Forumi Musliman i Shqipėrisė,
Rruga Llazi Miho, Pallati 5, Apartamenti 17, Kombinat, Tirana, Albania, Email: info@forumimusliman.org