English


Index

Kush jemi ne

Qėllimet e Forumit

Pėr shtyp

Aktivitete


Raporto raste diskriminimi


Anėtarėsohu nė forum


 

FORUMI MUSLIMAN I SHQIPĖRISĖ

Deklaratė pėr Shtyp

14-korrik-2010

 

Deklaratė pėrgėnjeshtrimi e Forumit Musliman tė Shqipėrisė
 

Forumi Musliman i Shqipėrisė denoncon publikisht ēdo insinuate dhe shpifje qe akuzon FMSH apo drejtuesit e tij se, mbėshtet apo bėn pjese ne struktura paralele jo kushtetuese, cilado qofshin ato. FMSH ėshtė i hapur ndaj organeve shtetėrore pėr te hetuar cdo aktivitet te tij. FMSH sqaron se nuk ka asnjė lidhje me asnjė njeri apo grupim qe pretendon emrin apo i atribuon vetes emrin e tij. Te gjitha prononcimet zyrtare dhe aktivitetet e FMSH pasqyrohen ne faqen zyrtare te FMSH qe eshte www.forumimusliman.org. Cdo adrese tjetėr email-i apo web-i qe nuk pėrmban adresėn e mėsipėrme, nuk i pėrket FMSH dhe nuk ka asnjė lidhje me te.  FMSH i fton muslimanet shqiptare kudo ku ata ndodhen te mos bien viktime e reagimeve tė nxituara te ndonjė individi, te cilat nuk kane asnjė lidhje me mėsimet islame, qe urdhėrojnė durimin, vetėpėrmbajtjen dhe objektivitetin ne reagime. Te gjitha reagimet e FMSH deri me sot i janė pėrmbajtur kėtij principi.  

 

Forumi Musliman i Shqipėrisė.

 

Kryetari

 

Fisnik Kruja

_______________________________________________________

Njoftim pėr editorėt:

Forumi Musliman i Shqipėrisė ėshtė njė organizatė e shoqėrisė civile, qėllimi i tė cilės ėshtė tė luftojė racizmin, islamofobinė dhe ksenofobinė.

Pėr shumė informacion vizitoni sajtin tonė: www.forumimusliman.org

Kush jemi ne | Qėllimet e Forumit | Deklarata pėr shtyp | Foto nga Aktivitetet| Kontakt | ForumMail

Forumi Musliman i Shqipėrisė,
Rruga Llazi Miho, Pallati 5, Apartamenti 17, Kombinat, Tirana, Albania, Email: info@forumimusliman.org