English

Index
Kush jemi ne
Qėllimet e Forumit
Pėr shtyp
Aktivitete

Raporto raste diskriminimi

Anėtarėsohu nė forum

FTESĖ

KONFERENCĖ PĖRKUJTIMORE PĖR NDER TĖ FIGURĖS SĖ DAUT HOXHĖS


Türkēe:
Arnavutluk Başkan Alfred Moisiu Müslümanları Aşağıladı


Media Watch: FMSH Monitoron Mediat Shqiptare

Mė datė 10 nėntor 2005, nė gazetėn Korrieri dhe TemA, nė Tiranė, u botua njė fjalim i presidentit Alfred Moisiu tė mbajtur nė Bashkimin e Oksfordit nė Londėr. Nė kėtė fjalim i cili presupozohej tė fliste pėr tolerancėn fetare nė Shqipėri, presidenti i republikės sulmonte identitetin e muslimanėve shqiptarė, tė cilėt i quante tė krishterė, fenė e tyre jo-burimore, tė cekėt, pasojė e faktorit ushtarak turk etj.

Forumi Musliman i Shqipėrisė, nėpėrmjet monitorimit qė i bėn shtypit tė shkruar nė Shqipėri, denoncoi kėtė sulm presidencial ndaj tolerancės fetare nė vend, dhe kėrkoi nga ana e presidentit tė pazgjedhur tė Republikės, tė kėrkoj tė falur pėr fyerjen qė i bėri taksapaguesve tė tij.

Forumi Musliman i Shqipėrisė qė nga shkurti i vitit 2005 monitoron shkrimet qė kanė lidhje me islamin, por edhe fetė e tjera nė Shqipėri.
...
mė shumė >> 

Bėhu anėtar i listės sė diskutimeve tė muslimanėve shqiptarė


Bėhu anėtar i listės sė lajmeve tė muslimanėve shqiptarė
 


President Moisiu deklaron:
"tė GJITHė Shqiptarėt janė Tė krishterė

Cili ėshtė mendimi juaj pėr kėtė sulm kundėr muslimanėve shqiptarė?
na shkruani nė:
info@jehonacenter.org


Deklaratat pėr shtyp
tė Forumit Musliman tė Shqipėrisė:


reagimet e komunitetit Musliman tė Shqipėrisė:


Shtypi shqiptar mbi deklaratėn e Forumit:

Komente mbi sulmin e presidentit:

Lexoni kėtu:

Mendimet e lexuesve mbi deklarata e Moisiut

 

 


 

Muslimanė tė Shqipėrisė: Njihni tė drejtat tuaja!

Kush jemi ne | Qėllimet e Forumit | Deklarata pėr shtyp | Foto nga Aktivitetet| Kontakt | ForumMail

Forumi Musliman i Shqipėrisė,
Rruga Llazi Miho, Pallati 5, Apartamenti 17, Kombinat, Tirana, Albania, Email: info@forumimusliman.org