.
English
عربي
Türkēe

Index
Kush jemi ne
Qėllimet e Forumit
Pėr shtyp
Aktivitete

Raporto raste diskriminimi

Anėtarėsohu nė forum


Media Watch: FMSH Monitoron Mediat Shqiptare

Mė datė 10 nėntor 2005, nė gazetėn Korrieri dhe TemA, nė Tiranė, u botua njė fjalim i presidentit Alfred Moisiu tė mbajtur nė Bashkimin e Oksfordit nė Londėr. Nė kėtė fjalim i cili presupozohej tė fliste pėr tolerancėn fetare nė Shqipėri, presidenti i republikės sulmonte identitetin e muslimanėve shqiptarė, tė cilėt i quante tė krishterė, fenė e tyre jo-burimore, tė cekėt, pasojė e faktorit ushtarak turk etj.

Forumi Musliman i Shqipėrisė, nėpėrmjet monitorimit qė i bėn shtypit tė shkruar nė Shqipėri, denoncoi kėtė sulm presidencial ndaj tolerancės fetare nė vend, dhe kėrkoi nga ana e presidentit tė pazgjedhur tė Republikės, tė kėrkoj tė falur pėr fyerjen qė i bėri taksapaguesve tė tij.

Forumi Musliman i Shqipėrisė qė nga shkurti i vitit 2005 monitoron shkrimet qė kanė lidhje me islamin, por edhe fetė e tjera nė Shqipėri.
...
mė shumė >>


 

Bėhu anėtar i listės sė diskutimeve tė muslimanėve shqiptarė


Bėhu anėtar i listės sė lajmeve tė muslimanėve shqiptarė
 

Deklaratė pėr shtyp:

_____________________________________________________________________

FMSH promovon librin e Simpoziumit Kombetar

INTEGRIMI I SHQIPTAREVE NE EUROPE DHE VLERAT QE ISLAMI PERCJELL NE KETE INTEGRIM

Lexoje Librin Ketu:

“Integrimi i shqiptarėve nė Evropė dhe vlerat qė Islami pėrcjell nė kėtė integrim”

FOTO NGA PROMOVIMI

_____________________________________________________________________

Simpozium Kombetar

INTEGRIMI I SHQIPTAREVE NE EUROPE DHE VLERAT QE ISLAMI PERCJELL NE KETE INTEGRIM

FOTO NGA SIMPOZIUMI

Forumi Musliman Dega Kavajė organizon aktivitete pėr gratė


Deklaratė pėr shtyp:

Letėr Ministrit Bujar Nishani


Kryetari i Forumit Musliman tė Shqipėrisė duke biseduar me kryetarin e Bashkėsisė Islame tė Kosovės, Naim Tėrnava


President Moisiu deklaron:
"tė GJITHė Shqiptarėt janė Tė krishterė

Deklarata e Kryesisė:
Presidenti Alfred Moisiu, fyen ndjenjat e muslimanėve shqiptarė

Lexoni kėtu shkrimet dhe reagimet e tjera mbi kėtė temė


Deklarata pėr shtyp:

Dega Shkodėr:

Letra:

Shkrime rreth nesh nė shtyp:

Muslimanė tė Shqipėrisė: Njihni tė drejtat tuaja!

 

Kush jemi ne | Qėllimet e Forumit | Deklarata pėr shtyp | Foto nga Aktivitetet| Kontakt | ForumMail

Forumi Musliman i Shqipėrisė,
Rruga Llazi Miho, Pallati 5, Apartamenti 17, Kombinat, Tirana, Albania, Email: info@forumimusliman.org 

blogger visitor